Kineziterapijos paslaugos

Skoliozės gydymas Schroth metodu

Skoliozė – tai stuburo deformacija, pasireiškianti trijose plokštumose. Skoliozė gali progresuoti ir sukelti slankstelių paviršių bei tarpslankstelinių sąnarių deformacijas (Romano M., Minozzi S., 2012). Dėl ligos išprovokuotų slankstelių sukimosi, kartu sukasi ir prie jų prisitvirtinę šonkauliai, deformuojasi krūtinės ląsta, atsiranda kupra, įdubos. Žmogus kenčia dėl išvaizdos pakitimų, o esant pažengusiai skoliozei sutrinka plaučių ir net širdies ir kraujagyslių darbas.

Skolioze dvigubai dažniau serga mergaitės. Ši liga paprastai pasireiškia vyresniems nei 10 metų asmenims. Dažniausiai susergama 10-16 metų amžiuje.

Skoliozė gali pasireikšti kaip gretutinė liga šalia centrinės nervų sistemos sutrikimų, neuroraumeninių ligų. Tačiau dažniausiai – net 80 proc. visų skoliozės atvejų – liga pasireiškia dėl nežinomų priežasčių. Tokia skoliozė vadinama idiopatinė. Tikimybė, kad vaikas paveldės skoliozę padidėja trečdaliu, jei abu tėvai kenčia nuo šios ligos.

Skoliozės gydymas Schroth metodu buvo sukurtas 1927 m. Vokietijoje, Katerinos Schroth (Katherina Schroth), kuri pati ieškojo būdų palengvinti savo pačios skoliozės būseną. 1960 m. Schroth metodas tapo standartiniu, nereikalaujančiu operacijos, skoliozės gydymu ir toliau buvo tobulinimas Katerinos dukters Kristės Lehnert – Schroth. Šis metodas taikomas visoje Europoje ir JAV.

Schroth metodas yra paremtas specifiniais ir kvėpavimo pratimais. Rezultatas yra skausmo sumažėjimas, lėtėjantys arba nebeprogresuojantys iškrypimai, pagerėjusi širdies ir plaučių funkcija, pagerėjęs stuburo paslankumas, laikysenos stabilumas. Šis metodas gali būti taikomas bet kokio amžiaus žmonėms, visose gydymo įstaigose, taip pat prieš ir po operacijos.

Skoliozės gydymo pratimai pagal Schroth metodą yra parenkami kiekvienam pacientui individualiai, atsižvelgiant į stuburo iškrypimo laipsnį, amžių, fizinę būklę bei funkcines galimybes. Jie yra skirti supažindinti su taisyklinga laikysena, jos koregavimu per tinkamą pozicionavimą bei kartojimą. Pacientas yra išmokomas tam tikrų pozicijų, kurios padeda išplėsti suplokštėjusią juosmeninę bei krūtininę sritis. Labai svarbus ir paciento bei šeimos narių mokymas, kokybiškos informacijos suteikimas, nes didelę šio metodo dalį sudaro namų darbai.

Reiktų atkreipti dėmesį į sąkandžio ir laikysenos ryšį. Jau keletą dešimtmečių mūsų sąkandžio ir laikysenos ryšį nagrinėjantys mokslininkai įrodė, kad netaisyklingas sąkandis, kurį, beje, turi 85 proc. žmonių, tiesiogiai susijęs su netaisyklinga mūsų laikysena.

Taigi kartais užtenka teisingų laikyseną koreguojančių pratimų, kad neprireiktų tūkstančius kainuojančio ortodontinio gydymo. Ir atvirkščiai – šiuolaikinė manija tiesintis dantis, nekreipiant dėmesio į stuburo iškrypimus, yra tik pinigų išmetimas į balą, nes problema sugrįžta. (Pilnas straipsnis „Visa tiesa apie dantų tiesinimą: kada neverta skubėti“ mūsų poskyryje „Publikacijos“)Jūs vyras ar moteris! Jaučiate, kad reikia judėti, bet dar abejojate ar sugebėsite? Ar ne per vėlu ir pajėgsite? Gal pabandome sportuoti Online+Live kartu su kineziterapeute? Kviečiu visus kam 40+. Treniruotes arba mankštos - Jūsų pasirinkimui.


Dabar yra galimybė per pietų pertrauką naudingai praleisti laiką: sportas mažose grupėse, procedūros, masažai. Visas dėmesys Jums!

Siūlome naujovę! CERAGEM – masažinė automatinė termomasažinė lova – kuri apjungia masažą šiluminiu infraraudonuoju spinduliavimu per nefritą ir anglies pluošto plokštes bendram organizmo sveikatingumui, 10 kartų abonementas 60 Eur.

Po kaitrių saulės spindulių atgaivinkite ir pamaitinkite savo veido odą! Kalogenarijus – tai raudonoji šviesa, prasiskverbdama gilyn į odą 8-10 mm gamina kalogeną. Oda tampa stangresnė, lygesnė, mažėja raukšlės! Naudingas pasilūlymas! Dabar 30 kartų kolagenarijus kaina tik 35 eur. vietoj 55 eur.

Limfadrenažinis masažas kompresinėmis kelnėmis. Mūsų kompresinis kombinezonas yra 24 kamerų, užsideda iki krūtų, masažuoja ne tik kojas, sėdmenis, bet ir liemenį. Taip pat galime pritaikyti ir didelių apimčių moterims Tai malonu, saugu, efektyvu!

Siekiant įvertinti riebalų, raumenų, skysčių kiekį organizme mūsų klube atliekama kūno sudėties analizė.

Merginos, užsiregistravus į treniruotes ar procedūras ir neatvykus, apsilankymą nuskaičiuosime!

Treniruotės vyksta rytais, vakarais. Pageidautina išankstinė registracija.

Nauja salė ir daugybė naujų paslaugų su viliojančiomis kainomis!